Aktualności

Poniedziałek 29 Luty 2016
71 lat od wyzwolenia obozu Auschwitz - pamiętamy
27 stycznia 1945 roku Armia Czerwona wyzwoliła ponad 7 tys. skrajnie wyczerpanych więźniów niemieckiego obozu zagłady Auschwitz. W obozie Niemcy zgładzili co najmniej 1,1 miliona osób, głównie Żydów, a także Polaków, Romów, jeńców radzieckich i przedstawicieli innych narodów. Z okazji 71 rocznicy wyzwolenia obozu zagłady Auschwitz została przygotowana gazetka upamiętniajaca tą rocznicę


Poniedziałek 04 Styczeń 2016
Wycieczka samolotem do Gdańska


16.12.2015 r. grupa uczniów naszej szkoły pod wodzą
p. Marcina Kostyry i p. Dariusza Józefowicza uczestniczyła w samolotowej wycieczce do Gdańska. To była krótka eskapada, gdyż wylot i powrót odbył się jednego dnia, ale emocji było bardzo dużo. Część uczniów pierwszy raz miało okazję latać samolotem a nawet ci, dla których nie było to pierwszyzną, byli podekscytowani. Grudniowy Gdańsk inaczej prezentuje się niż ten znany z letnich wakacji i mimo że czasu na zwiedzanie nie było dużo, to inspiracje do poszerzania horyzontów po wycieczce na pewno będzie dużo.


Wtorek 22 Grudzień 2015
Boże Narodzenie 2015

"Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy,
Dzień zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory
Jest taki dzień, którym radość wita wszystkich,
Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski.
Jest taki dzień tylko jeden raz do roku,
Dzień zwykły dzień, który liczy się od zmroku.
Jest taki dzień gdy jesteśmy wszyscy razem,
Dzień, piękny dzień, dziś nam rok go składa w darze."

Najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia, szczęśliwego Nowego Roku
wszystkim uczniom  i  ich rodzicom
życzy
Dyrekcja i nauczyciele "Kruczka"


Poniedziałek 21 Grudzień 2015
Konkurs na najlepiej udekorowaną pracownię
16 - 17 grudnia 2015 r. odbył się konkurs na najładniej udekorowaną pracownię

pierwsze miejsce zajęła klasa III a
drugie miejsce zajęła klasa II a
trzecie miejsce zajęła klasa I a i I b


<<<< więcej - galeria zdjęć >>>>>


Poniedziałek 21 Grudzień 2015
Prace uczniów na lekcji Wiedzy o kulturze

Kiedy możemy mówić o dziele sztuki?

Na lekcjach wiedzy o kulturze wprowadzone zostały zagadnienia związane z odbiorem dzieł plastycznych.

Zadaniem domowym młodzieży było odtworzenie kompozycji Francisca Zurbarana Martwa natura z pomarańczami i utrwalenie jej na fotografii lub rysunku. Uczniowie mieli wziąć pod uwagę wykorzystanie światła, które na obrazie pada z lewej strony. Jest to dość ostre światło słoneczne, które działa jak reflektor. Nieoświetlone części przedmiotów są ciemniejsze, a oświetlone mają nasycone kolory. Ciepłe barwy tworzą kolorystykę obrazu. Kontrastem artysta podkreśla wagę zwyczajnych rzeczy. Owoce są ułożone jakby na ołtarzu, codzienne przedmioty nabierają wzniosłego charakteru

Zdjęcia uczniów odtwarzają obraz, kompozycję, ale nie są kopią. Trudno odtworzyć nastrój emanujący z obrazu, może z powodu innej techniki artystycznej? Niektóre zdjęcia można uznać za dzieła sztuki, ponieważ autorzy potraktowali temat indywidualnie!!!

Alicja Mrozek

>>>>> więcej - galeria prac uczniów >>>>>>

Poniedziałek 21 Grudzień 2015
Ćwierćfinał Warszawskiej Olimpiady Młodzieży

24.11.2015 r. nasza drużyna piłkarzy ręcznych uczestniczyła
w ćwierćfinale Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży.
Po przegranym meczu z drużyną z Dzielnicy Śrudmieście
oraz po wygranym meczu z drużyną z Dzielnicy Wawer
awansowaliśmy do następnej rundy tych rozgrywek.
Życzymy dalszych sukcesów.

>>>> więcej - galeria zdjęć >>>>>>

Poniedziałek 21 Grudzień 2015
Stypendium Prezesa Rady Ministrów - 2015 r.
Z wielką radością informujemy, że nasz uczeń klasy III Aleksander Petruk za bardzo dobre wyniki w nauce w roku szkolnym 2014/2015 otrzymał Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Uroczystość wręczenia stypendium oraz pamiątkowych dyplomów odbyła się w dniu 18.11.2015 r.
>>>> więcej - galeria zdjęć >>>>>


Poniedziałek 21 Grudzień 2015
Warszawska Olimpiada Młodzieży - zawody dzielnicowe
     17 listopada 2015 r. odbył się mecz piłki ręcznej pomiędzy "Kruczkiem" a Zespołem Szkół nr 42 w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Po pasjonującej walce nasza drużyna pokonała drużynę Zespołu nr 42
i awansowała do ćwierćfinału tych rozgrywek.
Mamy nadzieję, że w następnej fazie tych rozgrywek drużyna w składzie:
Damian Wietrak, Michał Dworak, Filip Błoński, Maksymilian Dziełakowski, Damian Kowalski, Michał Wiweger, Mateusz Jarząbek, Mateusz Wieteska, Tomasz Samociuk, Mateusz Lisowski, Michał Więcek, Marcin Gniewosz, Rafał Orłowski, Bartosz Wnenk
awansuje do półfinałów.

>>>> więcej - galeria zdjęć >>>>>>>


Sobota 07 Listopad 2015
Dzień Edukacji Narodowej16 października społeczność szkolna naszego Liceum odchodziła Dzień Edukacji Narodowej. Apel był okazją, aby podziękować nauczycielom, pedagogom i pracownikom oświaty za trud, jaki wkładają w kształcenie i wychowanie młodzieży.
W trakcie tej doniosłej uroczystości dbyło się Ślubowanie Klas Pierwszych. Całą oprawę uroczystości wraz z częścią artystyczną przygotowała klasa II a pod bacznym okiem wychowawcy Pani Beaty Byer. Na zakończenie akademi odbyło się tradycyjne obcięcie "uszów" wszystkim uczniom klas pierwszych. Ten symbol wpisany jest w tradycję naszej szkoły a w obcieciu uczestniczył dyrektor szkoły oraz Burmistrz Dzielnicy Ursus  Pan Wiesław Krzemień.
Dzień Edukacji Narodowej przypadajacy 14 pażdziernika jest też dniem w którym za swoją pracę i trud nauczyciele, pracownicy obsługi oraz administracji otrzymali Nagrodę Dyrektora Szkoły.

więcej >>>>> galeria zdjęć


Sobota 07 Listopad 2015
46 rocznica śmierci generała Kazimierza Sosnkowskiego
Jak co roku nasza młodzież uczestniczy w obchodach rocznicowych śmierci generała Kazimierza Sosnkowskiego. Podczas uroczystości uczniowie z klasy III ab odczytali rys historyczny postaci generała oraz złożyli kwiaty i zapalili znicze.

więcej >>>>> galeria zdjęćZAWODOWE KRUCZKI
Lokalizacja Szkoły