Aktualności

Środa 04 Maj 2016
XXI Rajd Historyczny Szlakiem Naszej Historii
XXXI Rajd „Szlakiem Naszej Historii" imienia por. hm. Jana Cierlińskiego jest żywą lekcją historii i patriotyzmu.Jak co roku trasy rajdu poprowadzą po najważniejszych miejscach pamięci położonych na terenie Ursusa, Włoch
i kilkunastu gmin podwarszawskich.Rajd, mimo podkreślenia wydarzeń historycznych, ma charakter imprezy turystyczno-sportowej. Odwiedzamy miejsca pamięci, aby oddać hołd wszystkim patriotom – ludziom poległym, pomordowanym, prześladowanym, którzy swoje życie poświęcili dla niepodległości Ojczyzny. Równocześnie jednak, mamy okazję poznać ciekawe miejsca i okolicę.
Z każdym rokiem zwiększa sie udział rodziców
i opiekunów oraz młodzieży opiekującej się miejscami pamieci i przekazującej swoja wiedzę uczestnikom rajdu. Nasze Liceum bierze aktywny udział w organizacji tego Rajdu. Jednym z punktów startowych jest nasza szkoła. Ponadto dla upamiętnienia wydarzeń z czerwca 1997 r.
w Ursusie nasza młodzież przygotowała specjalne stoisko przy którym prezentowała rys historyczny tych wydarzeń, a jednocześnie można było posłuchać piosenek powstałych w tym okresie. Należy zaznaczyć, że w tym roku mija 40 rocznica.W  Rajdzie uczestniczyła Pani Burmistrz Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy Pani Urszula Kierzkowska.
<<< więcej - galeria zdjęć >>>>>


Środa 04 Maj 2016
Żonkile w Warszawie

19 kwietnia 2016 roku była 73. rocznica powstania
w getcie warszawskim.

         Ten dzień, uczennice naszego liceum,  postanowiły uczcić, biorąc udział w akcji społeczno-edukacyjnej „Żonkile” organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

         Od godziny 12.00 rozdawałyśmy na Krakowskim Przedmieściu papierowe żonkile i ulotki z informacjami
o powstaniu w getcie. Spotkałyśmy się z bardzo ciepłym przyjęciem: wielu przechodniów samych podchodziło do nas, prosząc o pamiątkowy kwiat.  

         Żonkile są symbolem pamięci bohaterów powstania w getcie. Reprezentują one również pamięć, szacunek
i nadzieję. Żonkile związane są postacią Marka Edelmana, ostatniego przywódcy Żydowskiej Organizacji Bojowej, który w każdą rocznicę powstania w getcie warszawskim dostawał te kwiaty od anonimowej osoby. Sam również każdego roku, 19 kwietnia, składał pod Pomnikiem Bohaterów Getta  bukiet żółtych kwiatów.

                                                                                        Alicja Mrozek
Środa 13 Kwiecień 2016
Dzień otwarty w Kruczku
08.04.2016 r. w godzinach od 17.00 do 19.00 odbył się dzień otwarty naszej szkoły. Wystrój szkoły zwiazany był z realizowanymi lekcjami z prawa cywilnego i administracyjnego. Sceneria pokoju adwokackiego zachęcała do zasięgnięcia porady prawnej czyli "Co fajnego jest w Kruczku". Wszyscy przybyli uczniowie klas III gimnazjum mogli w towarzystwie naszej młodzieży zwiedzić szkołę oraz porozmawiać z nauczycielami uczącymi.

<<<<galeria zdjęć >>>>>>

Środa 13 Kwiecień 2016
Tajemnice początków Polski

W dniu 04.04.2016 r. cała szkoła uczestniczyła w kinie ARSUS w pokazie filmu "Tajemnice początków Polski". Seria „TAJEMNICE POCZĄTKÓW POLSKI” prezentuje najnowsze ustalenia naukowców związane z  chrystianizacją naszych ziem  i początkami Polski.Dla nauczycieli  historii jest to okazja do „ożywienia” szkolnego podręcznika, a dla uczniów - szansa na rozbudzającą wyobraźnię,  filmową „wyprawę” do czasów, kiedy piastowscy władcy budowali podstawy naszego państwa.

Środa 13 Kwiecień 2016
II Mistrzostwa Szkoły Gier Komputerowych FIFA 2015/2016
W marcu 2016 r. zakończyły się II Mistrzostwa Szkoły Gier Komputerowych FIFA 2015/2016. Po pasjonujacych meczach finałowych wyłonieni zostali uczniowie, którzy zajęli najlepsze miejsca w tej konkurencji.
1. Kamil Urban
2. Tomasz Samociuk klasa Ia
3. Kamil Gutowski


Zawody zorganizowali uczniowie  klasy IIa  Paweł Roszczynko i Mateusz Szelenbaum. To dzieki nim mogliśmy rozgrywać wirtualne mecze podczas przerw.Środa 23 Marzec 2016
Wielkanoc 2016 r.
    Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych,
    pełnych wiary, nadziei i miłości.
    Radosnego, wiosennego nastroju,
    serdecznych spotkań w gronie rodziny
    i wśród przyjaciół  oraz wesołego "Alleluja"'Wszystkim uczniom, ich rodzicom życzy:
Samorząd Szkolny, Dyrekcja i nauczyciele "Kruczka"


Środa 23 Marzec 2016
Doświadczenia z fizyki dla gimnazjalistów

W marcu mieliśmy zaszczyt gościć w murach naszej szkoły uczniów
klas III Gimnazjum Nr 131, którzy pod kierunkiem wieloletniego nauczyciela "Kruczka" p.Bożenny Gruner-Żurek (obecnie nauczyciela fizyki w tym gimnazjum) uczestniczyli w pokazach i doświadczeniach fizycznych obowiązujących w trzecim etapie edukacyjnym. Mamy skromną nadzieję, że  wykonane doświadczenia  ugruntowały zdobytą wiedzą i umiejętności zdobyte przez uczniów na lekcjach fizyki. Jednocześnie liczymy, że młodzież gimnazjalna będzie częściej gościła
w naszej szkole poprzez uczestnictwo w lekcjach otwartych.
ZapraszamyŚroda 23 Marzec 2016
1 Marca - Narodowy Dzień Pamięci
Od 2011 roku, dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym, poświęconym żołnierzom zbrojnego podziemia antykomunistycznego. Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych" stał się symbolicznym początkiem naszych działań na rzecz przywrócenia Żołnierzom Drugiej Konspiracji należnego Im miejsca w panteonie narodowej pamięci. W naszej szkole klasa dyżurna przygotowała gazetkę upamiętniajacą heroiczną walkę powojennego podziemia z  sowietyzacją Polski i podporządkowaniu jej ZSRR.


Poniedziałek 29 Luty 2016
XXV - Salon Edukacyjny - Perspektywy 2016

W dniach 25 i 27 lutego 2016 roku  uczniowie klasy II A wraz z nauczycielami  uczestniczyli w XXV Międzynarodowym Salonie Edukacyjnym zorganizowanym w Pałacu Kultury i Nauki przez Perspektywy  oraz Biuro Edukacji m.st. Warszawy. W ciągu trzech dni uczniowie Kruczka niestrudzenie odpowiadali na pytania gimnazjalistów, zachęcali do wyboru naszej szkoły, chwaląc  przyjazną  atmosferę panującą w naszym liceum, doskonałe warunki socjalne, wysoki poziom nauczania oraz życzliwość nauczycieli.
>>>> galeria zdjęć - kliknij >>>>>


Poniedziałek 29 Luty 2016
Studniówka w KRUCZKU
28 stycznia  2016 r.  odbył się „Bal Studniówkowy” przyszłych maturzystów naszej szkoły w pięknej scenerii Pałacyku w Otrębusach. Zgodnie z tradycją studniówka rozpoczęła się polonezem poprowadzonym przez dyrektora szkoły. Następnie odbyła się krótka część oficjalna w której Zastępca Burmistrza Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy Pan Wiesław Krzemiećń oraz  Dyrektor naszej Szkoły powiedzieli kilka ciepłych słów a my podziękowaliśmy naszym wychowawcom za to, że stworzyli nam wspaniałą atmosferę w szkole. Nie zapomnieliśmy także o naszych rodzicach, którzy bal studniówkowy ze świata marzeń przenieśli w rzeczywistość. Im także podziękowaliśmy ze trud włożony w nasze wychowanie. Po części oficjalnej przyszedł czas na zabawę do białego rana.

<<<<< zdjęcia – galeria zdjęć >>>>>>>


ZAWODOWE KRUCZKI
Lokalizacja Szkoły