Aktualności

Wtorek 28 Czerwiec 2016
Zakończenie roku szkolnego 2015/2016
24.06.2016 r. o godz. 1000 zakończyliśmy rok szkolny 2015/2016. Na uroczystości zakończenia obecny był Zastępca Burmistrza Dzielnicy Ursus Pan Wiesław Krzemień, który wręczył najlepszym tegorocznym maturzystom nagrodę Burmistrza oraz listy gratulacyjne dla Rodziców. Po uroczystości wręczenia nagród klasa I b przygotowała krótki program artystyczny.


Poniedziałek 20 Czerwiec 2016
Dzień Sportu - 2016
17 czerwca odbył sie w naszej szkole Dzień Sportu. Uczniowie uczestniczyli w rozgrywkach piłki siatkowej. W wyniku przeprowadzonych rozgrywek
I miejsce  klasa I b
II miejsce klasa I a
III miejsce klasa II a

Dzień sportu zorganizowany został z inicjatywy Samorządu Szkolnego pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego Pani Edyty Matwiejczuk i Pana Zygmunta Jałoszyńskiego

>>>> galeria zdjęć >>>>>>>


Poniedziałek 20 Czerwiec 2016
Spektakl - Arsus
17 czerwca wszyscy uczniowie uczestniczyli w dwóch spektaklach edukacyjnych w wykonaniu Teatru Moralnego Niepokoju; "Rozmowa z matką", " Rozmowa z ojcem". Teatr Moralnego Niepokoju stawia sobie za cel pobudzenie widza do refleksji etycznej, stawia pytania o granice pomiędzy dobrem i złem. Przedstawione spektakle wywarły na każdym uczestniku ogromne wrażenie a rozmowa z aktorami pobudziła wszystkich widzów do głębokiej refleksji na temat wzajemnych stosunków pomięszy rodzicem a dzieckiem. Twórcą teatru jest nasz nauczyciel etyki Pan Marcin Kostyra.

Poniedziałek 20 Czerwiec 2016
Zakończenie Rajdu Historycznego
16 czerwca 2016 r. w parku czechowickim odbyło się uroczyste zakończenie tegorocznego Rajdu Historycznego "Szkaliem Naszej Historii" oraz podsumowanie uczestnictwa w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży. Po uroczystym wręczeniu nagród i dyplomów odbył się koncert pieśni patriotycznych


Poniedziałek 20 Czerwiec 2016
Dzień Europy
 
9 czerwca w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Europy. Uczniowie pod kierunkiem
Pani Ewy Kozłowskiej-Lipińskiej  przedstawili rys historyczny i cel utworzenia Unii Europejskiej .
Na zakończenie uroczystości został wspólnie odśpiewany hymn Unii Europejskiej.


Piątek 17 Czerwiec 2016
Kurs pierwszej pomocy w ursusowskich przedszkolach
          W kwietniu 2016 r. nasza młodzież - Anna Kokoszka, Alicja Sędrowska oraz Karol Rdest pod kierunkiem Pana Zygmunta Jałoszyńskiego (nauczyciela edukacji dla bezpieczeństwa  w naszym Liceum) przeprowadziła zajęcia dla przedszkolaków z Przedszkola 112, 168  i  219  z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Fachowa oprawa tych zajęć oraz możliwość zajęć praktycznych dla przedszkolaków w dużym stopniu przyczyni się do upowszechniania niesienia pomocy również przez najmłodszych. Podczas tych zajęć duże zainteresowanie wzbudził "fantom" oraz opatrywanie drobnych ran i skaleczeń.
          W ramach współpracy naszego Liceum
z Przedszkolami w Dzielnicy Ursus zaplanowano również w miesiacu wrześniu przeszkolenie pozostałych grup przedszkolnych.
>>>>>> więcej - galeria zdjęć >>>>>>>

Poniedziałek 30 Maj 2016
Warszawska Olimpiada Młodzieży - zawody dzielnicowe - piłka nożna
25 maja 2016 r. na "Orliku" przy stadionie RKS-Ursus odbył się mecz piłki nożnej w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży pomiędzy naszą drużyną a Zespołem Szkół Nr 42. Po pasjonujacej walce przegraliśmy, ale za to w wielkim stylu. Kuba Schmidt - nasz bramkarz wielokrotnie wybronił w 100% bramki dla drużyny przeciwnej. Natomiast Mateusz Jarząbek po asyscie Mateusza Lisowskiego strzelił trzy bramki a Bartosz Wnenk jedną. Nasz skład był nieliczny, ale za to bardzo waleczny. Wynik meczu 20:4 dla drużyny przeciwnej.
<<<<<< galeria zdjęć >>>>>>

Środa 04 Maj 2016
Oferta edukacyjna 2016_2017

Klasy pierwsze w roku szkolnym 2016/2017

Rozszerzenia:

język angielsk - I klasa – 4 godzin tygodniowo, II klasa – 7 godzin, III klasa – 6 godzin,

wiedza o społeczeństwie - I klasa – 1 godzina tygodniowo, II klasa – 4 godziny, III klasa – 4 godziny.

historia I klasa – 2 godzina tygodniowo, II klasa – 4 godzin, III klasa – 4 godziny,

lub

geografia - I klasa – 1 godzina tygodniowo, II klasa – 4 godzin, III klasa – 4 godziny, Dodatkowo:  elementy prawa

Język angielski jest nauczany równocześnie w zakresie podstawowym i rozszerzonym. Historia geografia i wiedza o społeczeństwie w klasie pierwszej to zakres podstawowy, w klasach drugiej i trzeciej – zakres rozszerzony.

Od klasy drugiej obowiązkowym przedmiotem uzupełniającym jest przyroda, a przedmiotem dodatkowym są elementy prawa.

Wszyscy uczniowie będą mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach prowadzonych przez prawników Kancelarii Prawnej AD EVENTUM w budynku szkoły oraz będą uczestniczyć w zajęciach praktycznych np. rozprawach sądowych.Zajęcia w szkole będzie prowadzić doktorant Wydziału Prawu Uniwersytetu M. Kopernika w Toruniu.

 Lekcje geografii będą wzbogacone o zajęcia w formie warsztatów i lekcje w placówkach popularyzujących wiedzy przyrodniczą – Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Ziemi.

Zajęcia z prawa oraz wiedzy o społeczeństwie będą wzbogacone o wykłady na Uczelni Łazarskiego.

Uzyskana w ten sposób pomoc merytoryczna będzie nieoceniona w przygotowaniu
do matury oraz olimpiad przedmiotowych.

Wszyscy interesujący się prawem i dziennikarstwem znajdą na pewno swoje miejsce w redakcji gazetki szkolnej „Prawny Kruczek”.

W naszej szkole organizowane są wycieczki szkolne – uczniowie ze względu na rozszerzony zakres nauki języka angielskiego będą z pewnością zainteresowana wyjazdem do Londynu
i tym samym poszerzeniem swojej wiedzy o Wielkiej Brytanii i jej stolicy. Taka wycieczka to też wspaniała okazja do wypróbowania i rozwinięcia swoich umiejętności językowych.

Rok szkolny w LVI LO jest bogaty w różne wydarzenia. Biorą w nich udział wszyscy, ale uczniowie klas pierwszych przede wszystkim będą współorganizować imprezy związane
z językiem angielskim – Konkurs Piosenki Angielskiej, Dni Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych i Australii.

Będą też zachęcani do udziału w konkursach językowych, a w klasie II i III do udziału w  olimpiadach (Języka angielskiego, Geograficznej, Ekonomicznej, Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, O Prawach Człowieka i in.).

Wszyscy  uczniowie szkoły będą także współorganizować szkolne projekty prozdrowotne i ekologiczne.

Szczegółowe informacje >>>>>> kliknij

Środa 04 Maj 2016
3 MAJ Święto Konstytucji
Jak co roku 3 maja obchodziliśmy rocznicę uchwalenia ustawy regulującej ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Powszechnie przyjmuje się, że Konstytucja 3 maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie (po konstytucji amerykańskiej z 1787 r.) nowoczesną, spisaną konstytucją. Obchody w Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy rozpoczęły się o godzinie 10.30 przed obeliskiem przy ulicy Cierlickiej. W uroczystości uczestniczyli uczniowie naszej szkoły.


Środa 04 Maj 2016
Zakończenie roku szkolnego dla klas maturalnych
  29 kwietnia 2016 r. o godzinie 12.00 pożegnaliśmy uczniów klas III. Podczas uroczystości wręczenia świadectw ukończenia "KRUCZKA" absolwenci przekazali Sztandar naszej szkoły uczniom klas II. Część artystyczna została przygotowana przez klasę IIa.
Tegorocznym abiturientom   Życzymy  przysłowiowego "połamania piór"
i osiągnięcie sukcesu na Egzaminie Maturalnym. 

<<  więcej - galeria zdjęć  >>>ZAWODOWE KRUCZKI
Lokalizacja Szkoły