Aktualności

Piątek 30 Wrzesień 2016
Festiwal Oswiatowy Przedszkoli i Szkół
24.09.2016 r. w Parku Hassów odbył się IX Festiwal Oświatowy Przedszkoli i Szkół Dzielnicy Ursus. Tegoroczna impreza odbyła się pod hasłem - "Lektury z Klasą. Nasze Liceum przygotowało stoisko udekorowane w stylu przypominającym oświeceniowy styl klasycystyczny prezentujące biblioteczkę ukazującą twórczość Księcia Poetów - Ignacego Krasickiego. Ponadto prezentowane były prace plastyczne ilustrujące najbardziej znane dzieła poety (powieść dydaktyczną, poemat heroikomiczny Monachomachia, bajki oraz satyry). Wszyscy odwiedzajacy mogli skosztować  gorącą czekoladę, ulubiony napój poety. Na scenie zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły, którzy w udramatyzowanej formie przedstawili dwie wybrane bajki
z twórczości Ignacego Krasickiego dowodząc w ten sposób uniwersalizm gatunku.
Osobami odpowiedzialnymi za przygotowanie przedstawienia oraz całej aranżacji stoiska były pani Grażyna Eysymont - nauczycielka języka polskiego oraz pani Alicja Mrozek - nauczycielka języka polskiego oraz wiedzy o kulturze.


<<< więcej - galeria zdjęć >>>>

Piątek 30 Wrzesień 2016
Pałac Prezydencki - Lekcja RP - 40 lecie powstania KOR
23.09.2016 r. w Pałacu Prezydenckim zainaugurowana została inicjatywa edukacyjna „Lekcja RP”, która w nowym roku szkolnym 2016/2017 odbywać się będzie raz w miesiącu. Pierwsza odsłona „Lekcji RP” poświęcona została działalności Komitetu Obrony Robotników, gdyż w tym roku przypada 40 rocznica jego powstania. Lekcję historii dla uczniów szkół średnich poprowadziła Pani Justyna Błażejowska, autorka książki "Harcerską drogą do niepodległości. Od Czarnej Jedynki do Komitetu Obrony Robotników". Na lekcję zaproszeni zostali uczniowie ze szkół z Płocka, Radomia, Nowego Sącza oraz uczniowie naszego Liceum. Uczestnictwo w lekcji przybliżyło historię powstania Komitetu Obrony Robotników jako organizacji ponadpodziałami mającej na celu niesienie pomocy prawnej i finansowej represjonowanym przez peerelowskie władze robotnikom i ich rodzinom po wydarzeniach w Radomiu, Ursusie i Płocku w 1976 r. Spotkanie naszej młodzieży  z Panem Prezydentem RP Andrzejem Dudą pozwoliło na dyskusję o tamtych wydarzeniach.

>>>>> galeria zdjęć >>>>>>>
   


Piątek 30 Wrzesień 2016
WOM - Zawody dzielnicowe - Przełaje
23 września odbyły się w ramach Warszawskiej Olipiady Młodzieży dzielnicowe zawody w biegach przełajowych na dystansie 1000   i 1500 metrów. W zawodach uczestniczyli uczniowie naszej szkoły, którzy zdobyli następujące miejsca:
Przełaje 1000 m - dziewczęta
1. Natalia Patoka
2. Oliwia Zaborowska
3. Wiktoria Kazimierczak
5. Marta Zaranek
Przełaje - 1500 m  - chłopcy
1. Michał Więcek
3. Jakub Korybski
4. Mateusz Lisowski
5. Adrian Korzeniowski
11. Mateusz Jarząbek
12 Juliusz Rychwalski

Wszystkim życzymy sukcesów w dalszej części zawodów

<<<< galeria zdjęć >>>>>>


Środa 21 Wrzesień 2016
33 Festiwal filmowy - DOZWOLONE DO 21
Od 22 do 24 września w Domu Kultury Arsus odbędzie się  przegląd filmów w ramach
33 Międzynarodowego Konkursu "Dozwolone do 21". Nasza młodzież - klasy pierwsze i drugie będą uczestniczyć w w/w przegladzie jako widzowie jak również jako członkowie jury. Członkami Jury w tegorocznym Przeglądzie byli uczniowie
klasy  III a
- Agata Oliszewska
- Weronika Kotarba
- Natalia Orzechowska
- Małgorzata Rutkowska
- Beniamin Świgliński


Środa 21 Wrzesień 2016
Clean Up the World 2016
Sprzątanie Świata to międzynarodowa kampania odbywającej się na całym świecie w trzeci weekend września. Akcja ta polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Nasza szkoła - klasa I A również uczestniczyła w tej akcji której celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa.


<<< galeria zdjęć >>>>>>


Środa 21 Wrzesień 2016
Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2016 - 2017
1 września odbyło sie uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/17.
Dyrektor Szkoły w krótkim przemówieniu przywitał wszystkich  uczniów, rodziców, grono pedagogiczne oraz pracowników szkoły i życzył powodzenia i sukcesów w nowym roku szkolnym.
Klasa III A, z okazji 77 rocznicy wybuchu II wojny światowej, przedstawiła krótki program artystyczny.

<<<< galeria zdjęć  >>>>>Czwartek 25 Sierpień 2016
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2016/2017
Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2016/2017
odbędzie się w dniu 01.09.2016 r. (czwartek)  o godz. 8 15
HOLL - I piętro

Serdecznie zapraszamy rodziców uczniów klas pierwszych.


Piątek 08 Lipiec 2016
Harmonogram egzaminów poprawkowych.

Wtorek 28 Czerwiec 2016
Wykaz podręczników w roku szkolnym 2016/2017
Wykaz podręczników dla klas I - III w roku szkolnym 2016/2017:

I     - <<  kliknij  >>
II    -<<  kliknij  >>
III  - <<  kliknij  >>

Podręczniki w klasie I z języków obcych nowożytnych - j. francuski, niemiecki, rosyjski,  hiszpański - uzależnione są od stopnia opanowania tego języka. W zwiazku z powyższym na początku roku szkolnego zostaną przeprowadzone testy kompetencji na podstawie których dokonany zostanie wybór podręcznika.


Wtorek 28 Czerwiec 2016
Uroczyste obchody 40 Rocznicy Czerwca 1976 roku

25 czerwca 1976 r. robotnicy fabryki Ursus, zastrajkowali oraz wyszli na tory by zaprotestować przeciwko drastycznym podwyżkom cen żywności jakie zamierzały wprowadzić komunistyczne władze Polski. Czterdzieści lat później, w niedzielę - 26 czerwca br. odbyły się oficjalne obchody rocznicy tego wydarzenia, które zapoczątkowały polską drogę do wolności. W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele najwyższych władz państwowych, posłowie, senatorowie, samorządowcy
m.st. Warszawy oraz mieszkańcy Ursusa. Wsród pocztów sztandarowych nie zabrakło również naszego LiceumZAWODOWE KRUCZKI
Lokalizacja Szkoły