Aktualności

Niedziela 30 Kwiecień 2017
Rajd Historyczny Szlakiem Naszej Historii
22 kwietnia 2017 r. odbył się Rajd „Szlakiem Naszej Historii" imienia por. hm. Jana Cierlińskiego jest żywą lekcją historii i patriotyzmu.Jak co roku trasy rajdu poprowadzą po najważniejszych miejscach pamięci położonych na terenie Ursusa, Włochi kilkunastu gmin podwarszawskich.Rajd, mimo podkreślenia wydarzeń historycznych, ma charakter imprezy turystyczno-sportowej. Odwiedzamy miejsca pamięci, aby oddać hołd wszystkim patriotom – ludziom poległym, pomordowanym, prześladowanym, którzy swoje życie poświęcili dla niepodległości Ojczyzny. Równocześnie jednak, mamy okazję poznać ciekawe miejsca i okolicę.Czwartek 20 Kwiecień 2017
Żonkil - symbol pamięci i hołdu pomordowanym w Warszawskim Getcie
19 kwietnia 2017…
….a uczniowie naszej szkoły znowu pokazują swoją pamięć
o tych, którzy zginęli  w getcie warszawskim. Wolontariusze
z naszej szkoły wzięli udział w akcji „Żonkil” organizowanej przez muzeum POLIN. Rozdawali papierowe żonkile- symbole pamięci o powstaniu w getcie warszawskim. W tym dniu pokazywali swoją solidarność z tymi, którzy walczyli
o godność.
    To była lekcja historii i spotkania z ludźmi. Uczestnicząc
w akcji Żonkile młodzież sprawia, że pamięć o powstaniu staje się częścią wspólnej świadomości Polaków i Żydów, a to jest jednym z elementów kształtujących tożsamość mieszkańców stolicy.


>>>> galeria zdjęć >>>>>>>>>>

Piątek 14 Kwiecień 2017
WIELKANOC - 2017 r.
    Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych,
    pełnych wiary, nadziei i miłości.
    Radosnego, wiosennego nastroju,
    serdecznych spotkań w gronie rodziny
    i wśród przyjaciół  oraz wesołego "Alleluja"'
Wszystkim uczniom, ich rodzicom życzy:
Samorząd Szkolny, Dyrekcja i nauczyciele "Kruczka"


Piątek 14 Kwiecień 2017
X Międzyszkolny Konkurs Matematyczny

Międzyszkolny Konkurs Matematyczny

„Matematyka da się lubić”


 

4 kwietnia w naszej szkole odbył się II etap  Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego. W tym roku szkolnym był to już dziesiąty, a więc jubileuszowy  konkurs.  36 uczniów z 7 szkół zmierzyło się z zadaniami matematycznymi. W trakcie rozwiązywani zadań kciuki mocno trzymali nauczyciele – opiekunowie i oczywiście organizatorzy konkursu.

Dziękujemy za udział w konkursie szkołom: Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 133, Gimnazjum nr 1 w Raszynie, Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 1, Gimnazjum nr 131,  Gimnazjum nr 132, Publiczne Gimnazjum nr 3, LVI Liceum Ogólnokształcące, a nauczycielom za przygotowanie swoich uczniów.

Teraz czekamy na rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród i dyplomów. Zaproszenie na ogłoszenie wyników prześlemy do szkół ale już dziś serdecznie zapraszamy.

Organizatorzy KonkursuPiątek 14 Kwiecień 2017
Mazowiecki Przegląd Teatralny - zakończony

Po Zwierciadłach
            W dniach 27 i 28 marca 2017 r. nasze liceum wraz z Ośrodkiem Kultury „Arsus” było organizatorem Mazowieckich Spotkań Teatralnych „Zwierciadła”. Mimo, że impreza ma kilku letnią tradycję w Warszawie, to po raz pierwszy podjęliśmy się wyzwania bycia gospodarzem.
           Dwudniowe święto teatru było podzielone na część warsztatową i widowiskową. Warsztaty dla naszych uczniów i jednego z zespołów poprowadziła Pani Maria Depta z Fundacja Edukacji i Kultury Drama Way. Dla większości uczestników był to pierwszy kontakt z metodą dramy, jednak wrażenia po zajęciach były rewelacyjne. Serdecznie dziękujemy!
          Drugiego dnia na scenie „Arsusa” zaprezentowało się pięć młodzieżowych grup teatralnych: Zespół MIR, Grupa SKOTOPASKA, Grupa Teatralna Assunta, Teatr Moralnego Niepokoju i Teatr Crow. Ostatnia grupa to reprezentanci naszego liceum, która debiutowała na deskach teatralnych.

>>>>>>>> więcej - czytaj >>>>>>>>>

>>>>>>>> galeria zdjęć  >>>>>>>>>

Po Zwierciadłach

W dniach 27 i 28 marca 2017 r. nasze liceum wraz z Ośrodkiem Kultury „Arsus” było organizatorem Mazowieckich Spotkań Teatralnych „Zwierciadła”. Mimo, że impreza ma kilku letnią tradycję w Warszawie, to po raz pierwszy podjęliśmy się wyzwania bycia gospodarzem.

Dwudniowe święto teatru było podzielone na część warsztatową i widowiskową. Warsztaty dla naszych uczniów i jednego z zespołów poprowadziła Pani Maria Depta z Fundacja Edukacji i Kultury Drama Way. Dla większości uczestników był to pierwszy kontakt
z metodą dramy, jednak wrażenia po zajęciach były rewelacyjne. Serdecznie dziękujemy!

Drugiego dnia na scenie „Arsusa” zaprezentowało się pięć młodzieżowych grup teatralnych: Zespół MIR, Grupa SKOTOPASKA, Grupa Teatralna Assunta, Teatr Moralnego Niepokoju
i Teatr Crow. Ostatnia grupa to reprezentanci naszego liceum, która debiutowała na deskach teatralnych.


Poniedziałek 27 Marzec 2017
Spotkanie z kulturą żydowską

23 marca klasa I A wzięła udział w warsztatach, które były opowieścią o żydowskim ślubie i weselu.
„Niedobrze być człowiekowi samemu”, to słowa z Księgi Rodzaju. Zawarcie małżeństwa dla Żydów jest przykazaniem, a dzień ślubu najważniejszym dniem w życiu. Warsztaty przybliżyły uczniom żydowskie ceremonie ślubu i wesela. Uczestnicy mieli możliwość dowiedzieć się, jak w XIX wieku zmieniła się tradycyjna obyczajowość związana z zaślubinami.

BADEKEN I PODPISANIE KETUBY

Badeken oznacza „sprawdzenie” i zazwyczaj wiąże się odsłonięciem welonu panny młodej oraz żartobliwym przywołaniem wspomnienia, kiedy patriarcha Jakub dał się nabrać na poślubienie niewłaściwej kobiety biorąc jedną siostrę za drugą.

PRZYBYCIE POD CHUPĘ

Ceremonia zaślubin jest nazywana „Chupą”. Słowo to odnosi się do baldachimu, pod którym ma miejsce ceremonia, a który symbolizuje przyszły dom małżonków.

Ceremonia zaczyna się od przybycia Pana Młodego (hebr., hatan) i Panny Młodej (hebr., kalla) pod chupę oraz ich krążenia wokół siebie nawzajem, które symbolizuje oczyszczenie. Tradycyjnie panna młoda okrąża pana młodego 7 razy.

NISUIN (MAŁŻEŃSTWO)

Podczas tej części ceremonii para nadal stoi pod chupą. Recytowane jest siedem błogosławieństw. Cała ich seria opowiada o cudzie stworzenia, radości z małżeństwa i o tym, jak może ono symbolizować wszelkie szczęście, a zaczyna się od błogosławieństwa drugiego kielicha wina.

         Poznanie nieznanych zwyczajów, odmiennej tradycji powoduje, ze jesteśmy tolerancyjni o otwarci na inną kulturę.


>>>> galeria zdjęć - kliknij >>>>>>>>>>

Niedziela 19 Marzec 2017
Oferta edukacyjna w roku szkolnym 2017_2018

W roku szkolnym 2017/2018 przyjmujemy kandydatów
 do  klas  pierwszych :

We wszystkich dwóch klasach pierwszych językiem nowożytnym
obowiązkowym jest język angielski
drugi język obcy do wyboru we wszystkich klasach:
niemiecki, rosyjski, francuski oraz

hiszpański

- zajęcia międzyoddziałowe>>>>>> szczegółowe informacje kliknij >>>>>>>

Piątek 10 Marzec 2017
Mazowieckie Spotkania Teatralne - Zwierciadła
Miło nam poinformować że, nasza Szkoła wraz
z Ośrodek Kultury "ARSUS" i Polską Radą Przedsiębiorczości jest organizatorem Mazowieckich Spotkaniach Teatralnych "Zwierciadła".
Prezentacja szkolnych zespołów teatralnych odbędzie się w dniach 27 i 28 marca 2017 r w Ośrodku Kultury Arsus w Ursusie. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w tym przedsięwzięciu. Liceum będzie reprezentować grupa teatralna "Teatr Crow", która przedstawi spektakl pt. " Nie będziesz.....". Jest to spektakl stawiający pytania o wolność, w tym wolność wyznania i granice rodzicielskiej ingerencji w życie dziecka.

1. Regulamin konkursu
2. ZgłoszenieCzwartek 09 Marzec 2017
XXVII Międzynarodowy Salon Edukacyjny
W dniach od 09 do 11 marca 2017 roku  uczniowie klasy II A i II B wraz z nauczycielami  uczestniczyli w XXVII Międzynarodowym Salonie Edukacyjnym zorganizowanym w Pałacu Kultury i Nauki przez Perspektywy  oraz Biuro Edukacji m.st. Warszawy. W ciągu trzech dni uczniowie Kruczka niestrudzenie odpowiadali na pytania gimnazjalistów, zachęcali do wyboru naszej szkoły, chwaląc  przyjazną  atmosferę panującą w naszym liceum, doskonałe warunki socjalne, poziom nauczania oraz życzliwość nauczycieli.
>>>>> galeria zdjęć - w przygotowaniu >>>>>>

Niedziela 29 Styczeń 2017
Projekt - ZAWODOWE KRUCZKI

Projekt:
 "Zawodowe Kruczki"

<<<< więcej - kliknij >>>>ZAWODOWE KRUCZKI
Lokalizacja Szkoły